W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyskusja ministrów spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych UE o migracji

16.03.2021

Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej było głównym tematem dzisiejszej dyskusji unijnych ministrów spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych, poświęconej zagadnieniom migracji. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).

fac_ha3

W dyskusji podkreślono konieczność wzmocnienia działań na rzecz przeciwdziałania pierwotnym przyczynom migracji. Ministrowie ocenili, że pomoc rozwojowa Unii Europejskiej, w połączeniu ze wsparciem innych partnerów i inwestycjami prywatnymi, powinna przyczynić się do pobudzenia rozwoju gospodarczego w krajach rozwijających się. Kluczowe jest także wzmacnianie stabilizacji politycznej oraz poprawa ochrony granic i zwalczanie grup przestępczych zajmujących się przemytem ludzi.

Już teraz w Polsce przebywa ponad milion Ukraińców i Białorusinów, którzy zdecydowali się opuścić swoje kraje w poszukiwaniu lepszych i niezagrażających im warunków do życia. Dla niejednokrotnie uciekających przed wojną i przemocą uchodźców, Polska jest miejscem w którym znajdują bezpieczeństwo i schronienie.

Zdjęcia (3)