W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja na temat wolności mediów na Białorusi

08.03.2021

Sytuacja na Białorusi, a w szczególności represje oraz przemoc wobec kobiet dziennikarek były głównym tematem konferencji zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE we współpracy z Belsat TV.

belarus

Konferencja była okazją do szczegółowego omówienia ostatnich wydarzeń na Białorusi, gdzie doszło do skandalicznych procesów, w których za wykonywanie swojej pracy na karę więzienia skazane zostały dziennikarki Belsat TV Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa oraz Kaciaryna Barysewicz reprezentująca portal Tut.by.

Podczas spotkania przedmiotem dyskusji była też kwestia planu dla demokratycznej Białorusi, który ma zostać przygotowany przez Komisję Europejską, zgodnie z konkluzjami Rady Europejskiej z października ubiegłego roku.

W wideokonferencji uczestniczyli liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska, stali przedstawiciele państw członkowskich UE wraz z ambasadorami USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, a także reprezentanci Komisji Europejskiej.