W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27.01.2021

Świadectwa ostatnich ocalałych więźniów Auschwitz oraz modlitwy w intencji pamięci ofiar to główne punkty obchodów, które Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE zorganizowało z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

hol3

Podczas ceremonii wysokiej rangi unijni dyplomaci mogli zapoznać się również z wystawami Instytutu Pamięci Narodowej: „Zagłada Żydów europejskich” oraz „Polacy ratujący Żydów w czasie II Wojny Światowej” przedstawiającymi podstawowe informacje na temat historii Holokaustu oraz rodzaje i okoliczności udzielanej pomocy niesionej przez Polaków ludności żydowskiej.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to święto uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy, które obchodzone jest w rocznicę oswobodzenia obozu Auschwitz-Birkenau 27 stycznia.

Zdjęcia (4)