W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2020

102 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość. Pamięć o tym historycznym dniu do dziś pozostaje źródłem inspiracji do działania na rzecz dobra Ojczyzny. Niezależnie od obecnych okoliczności, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE stara się w możliwie jak najbardziej uroczysty sposób wyrazić dumę z naszego kraju i jego historii.

11 Nov

W ramach obchodów przygotowane zostały nagrania video z okolicznościowym wystąpieniem Pana Ministra Spraw Zagranicznych RP Zbigniewa Raua, specjalnym wykonaniem naszego hymnu narodowego oraz dodatkową niespodzianką z udziałem dzieci.

W tym dniu ulice Stevin i Cortenbergh, przy których znajduje się Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, udekorowane zostały banerami w polskich barwach narodowych.

Dodatkową formą wspólnego świętowania były okolicznościowe plakaty w oknach domów i mieszkań dyplomatów, przedstawicieli instytucji europejskich oraz przyjaciół Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.