W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2021

113

11 listopada 1918 r., Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w możliwie jak najbardziej uroczysty sposób wyraża dumę z naszego kraju i jego historii.

W ramach obchodów Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Notre Dame de la Chapelle oraz otworzył wystawę pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Wydarzeniu towarzyszyła również akademia patriotyczna w wykonaniu dzieci z polskiej szkoły im. Jana Pawła II w Brukseli.

Stałe Przedstawicielstwo uhonorowało też polskich lotników poległych w Sint-Peters Rode podczas II Wojny Światowej, składając okolicznościowy wieniec przy grobach żołnierzy.

W tym dniu ulice Stevin i Cortenbergh, przy których znajduje się Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, udekorowane zostały banerami w polskich barwach narodowych. Dodatkową formą wspólnego świętowania były okolicznościowe plakaty w oknach domów i mieszkań dyplomatów, przedstawicieli instytucji europejskich oraz przyjaciół Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}