W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Rady ds. Ogólnych (GAC)

11.05.2021

Przygotowania do najbliższej Rady Europejskiej (24-25 maja), koordynacja działań w związku z pandemią COVID-19, a także konferencja na temat przyszłości Europy było głównymi tematami spotkania ministrów zajmujących się sprawami europejskimi. Polskę reprezentował Minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański.

mksz_1105

Ministrowie szczegółowo omówili agendę nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej, na której przywódcy UE spotkają się w Brukseli by przeprowadzić debatę strategiczną na temat Rosji, a także przedyskutować koordynację działań w zakresie COVID-19 i kwestie klimatyczne.

W punkcie dotyczącym pandemii COVID-19 Rada przeanalizowała aktualną sytuację dotyczącą kampanii szczepień, prace nad cyfrowymi zielonymi certyfikatami, jak również obowiązujące ograniczenia dotyczące podróży.

Ponadto, prezydencja portugalska poinformowała o stanie prac nad konferencją na temat przyszłości Europy oraz podsumowała wydarzenie inauguracyjne, które odbyło się 9 maja w Strasburg.