W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Rady ds. Ogólnych

22.09.2021

Przygotowania do najbliższej Rady Europejskiej (21-22 października) oraz nieformalnego spotkania liderów (5 października), koordynacja działań w związku z pandemią COVID-19, a także prezentacja priorytetów prezydencji słoweńskiej były najważniejszymi tematami Rady ds. Ogólnych w Brukseli. Polskę reprezentował Minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański.

gac2109

Ministrowie wymienili poglądy na temat unijnej koordynacji w sprawie COVID-19. Omówili kwestie związane ze szczepieniami i środkami dotyczącymi podróży. Rada przeprowadziła pogłębioną dyskusję na temat dodatkowych dawek i szczepionek przypominających, a także potrzebie dystrybucji szczepionek do krajów trzecich.

Ponadto, prezydencja przedstawiła aktualne informacje na temat konferencji w sprawie przyszłości Europy po uruchomieniu europejskich paneli obywatelskich w dniu 17 września i w okresie poprzedzającym październikową sesję plenarną.

Rada odniosła się również do relacji UE z Chinami oraz Stanami Zjednoczonymi w kontekście ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej.

{"register":{"columns":[]}}