W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE gospodarzem wystawy polskich artystów współczesnych w Brukseli

28.09.2021

Wystawa, na której prezentowane są prace najlepszych polskich współczesnych artystów, powstała we współpracy z Galerią Sztuki doktor Justyny Napiórkowskiej. Pokazujemy to, co mamy najlepsze w Polsce – stwierdził podczas otwarcia ekspozycji Stały Przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś.

event_glowne

Wśród ponad 20 prac polskich malarzy, znajdują się dzieła m.in. takich artystów jak Edward Dwurnik, Marek Okrassa, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Borowski, Piotr Butkiewicz oraz Sergiusz Powałka.

Dyrektor artystyczna Galerii dr Justyna Napiórkowska powiedziała na wernisażu, że są to artyści bardzo różnorodni, z różnych pokoleń i szkół artystycznych, pokazujący różne wrażliwości i różne sposoby patrzenia na świat. Podkreśliła, że to prawdziwa obecność polskiej sztuki w obiegu europejskim.

Prace polskich artystów w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UE przez rok będą prezentowane na co dzień w pokojach i salach konferencyjnych, gdzie odbywają się spotkania z udziałem polskich i europejskich polityków.

- To dość nieoczywisty fakt, że Polskie Przedstawicielstwo przy Unii Europejskiej jest jednocześnie miejscem, gdzie prezentujemy niezwykle ciekawe współczesne polskie malarstwo. Stanowi to trudną do przecenienia wartość dodaną w naszej codziennej pracy – powiedział Ambasador Andrzej Sadoś.

Podczas otwarcia wystawy wśród gości obecni byli dyplomaci i wysokiej rangi przedstawiciele instytucji unijnych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}