W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinar na temat obecnych relacji transatlantyckich

28.10.2021

W Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE odbył się webinar na temat obecnych stosunków między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. „Wierzę, że silne i wzajemnie korzystne relacje transatlantyckie stanowią podstawę bezpieczeństwa europejskiego i amerykańskiego, a także rozwoju gospodarczego” – powiedział Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś podczas przemówienia otwierającego.

web2_(1)

W głównej części wideokonferencji paneliści podzielili się swoimi poglądami na temat aktualnego stanu stosunków UE-USA w zakresie polityki zagranicznej. Eksperci mówili o możliwych kierunkach zacieśnienia współpracy, a także wskazali obszary, w których współpraca stanowi obecnie wyzwanie. Dyskusja koncentrowała się na trzech obszarach, które mogą być kluczowe dla perspektyw przyszłej współpracy transatlantyckiej: Indopacyfik, Rosja i Europa Wschodnia, oraz Bliski Wschód i Afryka.

Prelegentami wydarzenia byli: Antoine Bondaz z Francuskiej Fundacji Badań Strategicznych, Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Bart M. J. Szewczyk z German Marshall Fund. Dyskusję moderował redaktor naczelny EU Observer, Koert Debeuf.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}