W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja na temat perspektyw dla państw Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich

18.05.2021

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau, Komisarz UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Oliver Varhelyi oraz Ojciec Krzysztof Wieliczko (OSPPE), Sekretarz Administracyjny Fundacji Jana Pawła II.

IMG_6758_b

"Ludzie są w centrum polskiej wizji stabilnego i zamożnego sąsiedztwa UE. Trwałe więzy międzyludzkie z Partnerstwem Wschodnim i krajami Bałkanów Zachodnich to integralna część każdego ambitnego projektu politycznego. Polityka sąsiedztwa i rozszerzenia wykracza poza polityczne umowy, strefy wolnego handlu i ruch bezwizowy” – podkreślił szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

Komisarz Varhelyi w swoim przemówieniu zaznaczył, że wspieranie młodych ludzi z krajów Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich pozostaje jednym z głównych celów UE w ramach polityki sąsiedztwa i rozszerzenia.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na stojące przed UE wyzwania związane z potrzebą aktywizacji młodzieży z państw sąsiedztwa oraz wsparcia ich udziału w życiu społecznym.

Wydarzenie odbyło się w 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, który doskonale rozumiał aspiracje młodych ludzi z krajów, które starały się o członkostwo w UE, będąc wiodącym orędownikiem integracji Europy.

 

Zdjęcia (4)