W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja ministrów ds. europejskich

15.07.2020

Dyskusja na temat przyszłych wieloletnich ram finansowych oraz instrumentu odbudowy, a także prezentacja priorytetów prezydencki niemieckiej stanowiły najważniejsze elementy dyskusji podczas posiedzenia ministrów ds. europejskich, które odbyło się w formie wideokonferencji. Polskę reprezentował Minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański.

GAC lepsze

Podczas wymiany poglądów ministrowie przedstawili stanowiska w kwestii przyszłego budżetu UE. Debata stanowiła element przygotowań do spotkania Rady Europejskiej z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, które planowane jest na 17 lipca. 

Ponadto, prezydencja niemiecka zaprezentowała swoje priorytety na najbliższe półrocze, podkreślając znaczenie takich zagadnień jak ożywienie gospodarcze po kryzysie COVID-19, innowacyjność, sprawiedliwy i zrównoważony rozwój, a także kwestie bezpieczeństwa oraz wspólnych wartości UE.