W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja ministrów gospodarki i finansów państw UE

10.07.2020

Podczas posiedzenia ministrowie wysłuchali informację o planie prac prezydencji niemieckiej oraz podsumowali dotychczasowe działania podjęte w reakcji na kryzys wywołany przez COVID-19. Polskę reprezentował Pan Tadeusz Kościński, Minister Finansów.

ecofin

"Polska popiera priorytety prezydencji w zakresie gospodarczym i finansowym – powiedział Minister Kościński. - Dla nas szczególnie ważne są działania w obszarze podatkowym, w tym bardziej skuteczna walka z unikaniem opodatkowania. W tym ostatnim zakresie istotne jest wzmocnienie współpracy administracyjnej i dlatego Polska popiera przyspieszenie prac w oparciu o ostatnie propozycje Komisji Europejskiej" – dodał.

Ministrowie omówili również raporty konwergencji przygotowane przez Komisję Europejską oraz Europejski Bank Centralny, a także przygotowali stanowiska na spotkanie G20. 

W czasie spotkania odbyła się także prezentacja raportu dotyczącego wniosków i zaleceń Forum Wysokiego Szczebla (High Level Forum on Capital Markets Union) w zakresie unijnych rynków kapitałowych.