W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja ministrów sprawiedliwości

07.07.2020

Podczas nieformalnego spotkania w formule wideokonferencji ministrowie sprawiedliwości omówili kwestie wpływu kryzysu COVID-19 na obszar wymiaru sprawiedliwości oraz wymienili doświadczenia dotyczące zwalczania mowy nienawiści i dezinformacji. Polskę reprezentował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

NZ6_3284

Ministrowie podkreślili, że ograniczenia praw podstawowych w związku z pandemią, były wprowadzone tymczasowo z poszanowaniem zasad proporcjonalności środków, a implementowane regulacje spotkały się ze zrozumieniem i akceptacją społeczeństwa. Państwa członkowskie zapowiedziały, że nadal będą korzystać z wprowadzonych w systemach wymiaru sprawiedliwości narzędzi cyfrowych.

W trakcie popołudniowej sesji przeprowadzono dyskusję na temat doświadczeń krajowych dotyczących zwalczania mowy nienawiści oraz dezinformacji podkreślając, że w czasie pandemii powszechność tych zjawisk znacząco wzrosła i niezbędne jest kontynuowanie współpracy w tym zakresie na poziomie UE.