W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja Rady Europejskiej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

29.10.2020

Szefowie państw i rządów 27 krajów UE przeprowadzili dyskusję na temat zwiększenia wspólnych wysiłków i lepszej koordynacji w walce z pandemią COVID-19. Polskę reprezentował Pan Premier Mateusz Morawiecki. 

premier_vtc_euco

W trakcie wideokonferencji przywódcy UE wymienili poglądy na temat najlepszych praktyk dotyczących testowania m.in w zakresie wykorzystania szybkich testów antygenowych i wzajemnego uznawanie testów, ustalania kontaktów zakaźnych oraz kwestii szczepionek.

Wideokonferencja została poprzedzona tradycyjną koordynacją liderów państw Grupy Wyszehradzkiej. 

W związku ze znacznym zwiększeniem liczby zachorowań w UE, na początku października unijni liderzy zainicjowali regularną wymianę doświadczeń na forum Rady Europejskiej na temat środków podejmowanych przez poszczególne państwa członkowskie. W najbliższych tygodniach planowane są kolejne spotkania członków Rady Europejskiej mające na celu kompleksowe omówienie zagadnień związanych z koordynacją działań w zakresie przeciwdziałania COVID-19.