W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

E-wizyta - nowa usługa ZUS

06.02.2021

Logo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Indywidualna e-wizyta z ekspertem ZUS to nowa usługa oferowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/e-wizyta-takze-dla-zainteresowanych-emeryturami-i-rentami-miedzynarodowymi/3812649

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości umawiania spotkań wraz z instrukcją postępowania znajdują się na stronie https://www.zus.pl/e-wizyta .

Aby zarezerwować e-wizytę należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowewybierz temat rozmowy. Eksperci ZUS odpowiedzą na pytania związane np. z pobieraną emeryturą lub rentą. Poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów, dlatego do rozmowy należy wybrać właściwy oddział, wg poniższego wykazu:

 

Oddział ZUS w Bydgoszczy – Włochy

Oddział ZUS w Chrzanowie – Belgia

Oddział ZUS w Gdańsku –  Wielka Brytania

Oddział ZUS w Częstochowie – Wielka Brytania

Oddział ZUS w Krakowie – Holandia

Oddział ZUS w Lublinie – Irlandia

I Oddział ZUS w Łodzi –  Cypr, Grecja, Malta, Kanada, Korea Południowa, Quebec,

Oddział ZUS w Nowym Sączu – Czechy, Słowacja, Australia,

Oddział ZUS w Opolu – Niemcy

Oddział ZUS w Elblągu – Niemcy

Oddział ZUS w Wałbrzychu – Niemcy

Oddział ZUS w Płocku – Niemcy

Oddział ZUS w Rzeszowie – Hiszpania, Portugalia  Ukraina, Mołdawia, Mongolia,

Oddział ZUS w Szczecinie – Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Szwecja

Oddział ZUS w Tarnowie – Austria, Lichtenstein, Słowenia

Oddział ZUS w Toruniu – Dania, Szwajcaria, Węgry

I Oddział ZUS w Warszawie – Bułgaria, Chorwacja, Francja, Luksemburg, Rumunia, USA, Macedonia Północna, Czarnogóra, Serbia, Bośnia i Hercegowina.

 

Polecamy również zamieszczone na stronie ZUS filmy instruktażowe, które w przystępny sposób opisują jak można umówić się na rozmowę z przedstawicielem ZUS https://www.youtube.com/watch?v=Rn5cuUSAaa8&feature=youtu.be.