W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List Konsula Generalnego w Los Angeles z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020 r.

14.10.2020

Grafika przedstawiająca napis "Dzień Edukacji Narodowej" oraz "List Konsula Generalnego RP w Los Angeles oraz logo Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles wraz z godłem.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Los Angeles, 14 października 2020 r.

 

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Państwo,


W Dniu Edukacji Narodowej proszę Państwa Nauczycieli i Dyrektorów szkół polonijnych w zachodniej części Stanów Zjednoczonych o przyjęcie życzeń i podziękowań za kontynuowanie w tym jakże trudnym czasie misji umacniania polskiej tożsamości i nauczania języka polskiego wśród dzieci i młodzieży.

Zdaję sobie sprawę, że aby zapewnić najwyższą jakość nauczania i rozwoju uczniów szkół polonijnych przychodzi Państwu mierzyć się z niespotykanymi dotąd wyzwaniami, działaniem pod ciągłą presją czasu oraz niedostatkiem zasobów w sytuacji ciągłej rywalizacji o uwagę młodzieży. Państwa wytrwałość i poświęcenie są godne pochwały i uznania. Swoją pracą i zaangażowaniem pomagacie Państwo budować solidne fundamenty pod przyszłe życie młodzieży polonijnej i działacie na rzecz większego dobra zarówno w USA, jak i w Polsce.

Życzę Państwu satysfakcji z wypełnianej misji, ale też sił i determinacji w tym, jak to określił św. Jan Paweł II: trudnym i poważnym wyzwaniu, pozostawania wzorem i punktem odniesienia […], a zarazem przyjacielem, wiernym towarzyszem i sprzymierzeńcem w młodzieńczej walce.


Z wyrazami szacunku,

Jarosła Łasiński
Konsul Generalny 
 

Materiały

List Konsula RP w Los Angeles z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020
List​_KG​_RP​_w​_Los​_Angeles​_Dzień​_Edukacji​_Narodowej​_2020.png 0.28MB