W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsulat Generalny RP w Los Angeles - nabór na projekty polonijne 2021 r.

08.11.2020

Konsulat Generalny RP w Los Angeles zaprasza przedstawicieli Polonii do składania polonijnych wniosków projektowych na I połowę 2021 r.

Projekty polonijne 2021. Konsulat Generalny ro w Los Angeles. Logo Konsulatu przedstawiające biało-czerwoną flage, godło oraz napis: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles

Termin i sposób dostarczenia projektów

Wypełnienione formularze, które można znaleźć poniżej w sekcji Materiały, należy przesłać na adres e-mailowy losangeles.culture@msz.gov.pl do 16 listopada 2020 r.

W tytule maila proszę wpisać I tura wniosków polonijnych 2020 / nazwa organizacji lub imię i nazwisko przedstawiciela.

Czego mogą dotyczyć projekty polonijne?

Szkolnictwa polskiego za granicą. Projekty, których budżet przeznaczony jest na organizację zajęć języka polskiego i w języku polskim dla Polonii i Polaków za granicą. Projekty mogą dotyczyć również konferencji oświatowych, warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli, a także zajęć dodatkowych, imprezy i konkursy dla dzieci i młodzieży.
 

Pozostałej działalności. Są to projekty, które dotyczą organizacji przedsięwzięć kulturalnych mających na celu podtrzymywanie polskiej kultury i tradycji za granicą oraz aktywizację środowisk polskich, w tym m.in. organizację konferencji, seminariów, pokazów filmów polskich, obchodów ważnych rocznic historycznych, uroczystości i spotkań kombatanckich, wieczorów autorskich polskich artystów, koncertów, wystaw, przedstawień oraz warsztatów teatralnych, dni kultury polskiej, spotkań z przedstawicielami z dziedziny polskiej kultury, nauki, gospodarki i polityki. Przeznacza się je również na działalność zespołów muzycznych i sportowych, wydawnictwa i publikacje upamiętniające historię Polaków za granicą, funkcjonowanie mediów, zakładanie polonijnych stron internetowych oraz bibliotek polonijnych.

W przypadku innego rodzaju projektów proszę o indywidualny kontakt pod adresem: la.culture@msz.gov.pl.

Materiały

Formularz dla orgazniacji polonijnych 2021
formularz​_dla​_org​_Polonijnych​_2021​_r.xlsx 0.01MB
Oświadczenie dot unikania podwójnego finansowania
oświadczenie​_ws​_unikania​_podwójnego​_finansowania​_przedsięwzięć,​_wzór​_od​_2020​_r.docx 0.02MB