W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uruchomienie nowych terminów wizyt paszportowych w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

13.10.2020

Pilny komunikat Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku

Konsulat uruchamia dodatkowe terminy wizyt paszportowych na www.e-konsulat.gov.pl. Będą one udostępniane w dni robocze o godz. 9.00 i godz. 16.00. Jeżeli zależy Państwu na wcześniejszym terminie wizyty, należy śledzić stronę regularnie – wiele osób rezygnuje z wizyt w ostatniej chwili, co umożliwia zapisy nawet z dnia na dzień.

Jeżeli mają już Państwo wyznaczony termin wizyty, a udało się Państwu zarezerwować termin wcześniejszy, prosimy o anulowanie późniejszego terminu, aby umożliwić zapisy innym osobom oraz w celu uniknięcia problemów wynikających z istnienia dwóch wizyt na te same dane.

Jeżeli nie możecie się Państwo pojawić na wizycie, prosimy o jej anulowanie – nieodwołanie wizyty będzie skutkowało problemami przy kolejnym zapisie na wizytę.

Przed wizytą proszę zapoznać się w dokumentami wymaganymi przy wnioskowaniu o paszport: www.gov.pl/web/usa/paszporty. Informujemy, że czas oczekiwania na paszport jest obecnie wydłużony. Jeżeli potrzebujecie Państwo paszportu pilnie, istnieje możliwość wystąpienia o paszport tymczasowy na czas oczekiwania na paszport biometryczny.

Odbiory paszportów od 13 października br. będą odbywać się w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 13.30-14.30, środy: 16.00-17.00.

Przypominamy, że informacje w sprawach paszportowych są udzielane pod numerami telefonów 6462372122 i 6462372123 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godzinach 9.00-12.00 oraz w środy w godzinach 12.00-15.00.

Przypominamy zasady wizyty w konsulacie:
1)    Na wizytę należy przybyć punktualnie, ale nie wcześniej niż 15 minut przed planowaną godziną wizyty; osoby spóźnione nie będą przyjmowane.
2)    Do konsulatu będą wpuszczane tylko osoby, które mają wyznaczoną wizytę, rodzice małoletnich oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.
3)    Do konsulatu można wnieść tylko małą torbę podręczną. 
4)    W konsulacie i oczekując na wejście na zewnątrz budynku należy:
            - zachować dystans 2 metrów i nie tworzyć skupisk;
            - mieć zasłonięte usta i nos (maseczka, szal, chusta, golf); 
            - niezwłocznie po wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce płynem (dostępny w konsulacie).