W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zarządzenie burmistrza Dystryktu Kolumbii w sprawie ograniczenia podróży do Dystryktu

27.07.2020

Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuje, że 27 lipca wchodzi w życie zarządzenie burmistrza Dystryktu Kolumbii w sprawie ograniczenia podróży do Dystryktu.

Słowo komunikat na granatowym tle

Osoby podróżujące do Dystryktu ze stanów wysokiego zagrożenia, zarówno w sprawach uzasadnionych (essential travels), jak i nieuzasadnionych (nonessential travels) będą zobligowane do odbycia kwarantanny poprzez samoizolację i ograniczenie kontaktów z innymi osobami do niezbędnego minimum oraz pozostawania w hotelu lub miejscu zamieszkania przez okres 14 dni.

Zarządzenie dotyczy podróżujących z następujących stanów:

Arkansas, Arizona, Alabama, Kalifornia, Delaware, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Missisipi , Missouri, Montana, Nebraska, Newada, Nowy Meksyk, Karolina Północna, Karolina Południowa, Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Tennessee, Texas, Utah, Washington, Wisconsin.

Zarządzenie obowiązuje do 9 października, lista stanów objętych zarządzeniem zostanie zaktualizowana 10 sierpnia.

W związku z powyższym oraz aktualną sytuacją epidemiczną w Dystrykcie, mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, że przyjmowanie interesantów w urzędzie konsularnym w Waszyngtonie ograniczone będzie jedynie do spraw paszportowych, po wcześniejszym umówieniu wizyty, gdy paszport jest niezbędny do odbycia podróży, której nie można przełożyć lub odwołać.

Sprawy prawne, w tym obywatelskie i stanu cywilnego prosimy realizować wyłącznie korespondencyjnie.

Powyższe zasady nie ograniczają możliwości uzyskania pomocy konsularnej przez obywateli polskich w sytuacjach nagłych, kryzysowych lub losowych.

Indywidualne umawianie się na wizyty konsularne w udokumentowanych sprawach niecierpiących zwłoki możliwe jest e-mailowo lub telefonicznie.

Email: waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl

Telefon: +1 202 499 1930

Przed kontaktem z urzędem prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej urzędu. Wszelkie niezbędne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań konsulatu można znaleźć w dziale informacje konsularne, w tym dotyczące: paszportów; spraw prawnych; spraw dot. obywatelstwa.