W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w konsulatach RP w Kalifornii kierowanych przez konsulów honorowych

16.11.2020

Thaddeus Norman Taube został nowym konsulem honorowym RP w San Francisco, Susan Eileen Penn została powołana na wicekonsula honorowego RP w tym mieście, Barbara Haider została konsulem honorowym RP w nowoutworzonym konsulacie w Rancho Santa Fe.

Honorary Consuls

Konsul honorowy i wicekonsul honorowy w San Francisco

Thaddeus Norman Taube, który pełnił funkcję konsula honorowego RP w Belmont w stanie Kalifornia od 2007 r., został powołany przez Ministra Spraw Zagranicznych RP do pełnienia funkcji konsula honorowego RP w San Francisco. Konsula honorowego wspierać będzie Susan Eileen Penn, która została powołana na wicekonsula honorowego RP w San Francisco.

Siedziba Konsulatu znajduje się pod adresem 2150 Post St, San Francisco, CA 94115. Adres do korespondencji to: P.O. Box 159004, San Francisco, CA 94115. Z konsulem honorowym Taube oraz wicekonsul Penn można skontaktować się, odpowiednio, pod numerami telefonów (510) 647-8512 i (510) 703-0096 oraz adresami e-mail consultaube@gmail.com i sfviceconsulpenn@gmail.com.

W związku z powołaniem konsula honorowego T. N. Taubego do pełnienia funkcji w San Francisco przestał on sprawować funkcję konsula honorowego RP w mieście Belmont, a konsulat tam został zamknięty.

 

Konsul honorowy w Rancho Santa Fe 

W Kalifornii został również utworzony nowy konsulat RP kierowany przez konsula honorowego. Znajduje się on w Rancho Santa Fe, w aglomeracji San Diego. Konsulem honorowym RP została Barbara Haider. Adres urzędu to 16212 Avenida Cuesta Los Osos, Rancho Santa Fe, CA 92067. Adres do korespondencji to: P.O. Box 9727, Rancho Santa Fe, CA 92067. Konsul Haider jest dostępna pod telefonem (619) 417-0454 oraz e-mailem behaider@yahoo.com.

 

Główne zadania konsulów honorowych RP to: działanie na rzecz ochrony praw i interesów RP i jej obywateli, rozwijanie przyjaznych stosunków i współpracy między Polską a USA, umacnianie więzi między RP a obywatelami polskimi oraz osobami polskiego pochodzenia mieszkającymi w USA, promocja polskiej gospodarki, nauki, kultury i języka, a także udzielanie pomocy konsularnej.