W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w zasadach przyjmowania interesantów w KG RP w Los Angeles

23.06.2021

Z uwagi na stopniowe znoszenie restrykcji epidemicznych w hrabstwie Los Angeles informujemy o zmianach w podstawowych zasadach przyjmowania interesantów w naszym urzędzie.

Grafika przedstawiająca od lewej: słowa Komunikat Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles, nałożone na siatkę przypominającą globus, po prawej stronie logo Kosnulatu Generalnego RP w Los Angles z godłem Polski, białoczerwoną flagą.

Osobiste wizyty interesantów w Konsulacie Generalny RP w Los Angeles w dalszym ciągu ograniczone są jedynie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa, przede wszystkim paszportowych, po wcześniejszym umówieniu wizyty. Prosimy o punktualne przybycie na wyznaczoną godzinę wizyty w konsulacie, by unikać gromadzenia się na korytarzu przed wejściem do konsulatu. W poczekalni urzędu może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób. W czasie spotkania w konsulacie niezbędne jest użycie maski lub innego zakrycia twarzy i nosa.

Inne sprawy, w tym większość prawnych i obywatelskich będą w dalszym ciągu realizowane wyłącznie korespondencyjnie.

W przypadku konieczności umówienia się na wizytę prawną wymagającą osobistego stawiennictwa w sprawach, w których nie istnieje alternatywny sposób załatwienia sprawy (np. niektóre przypadki poświadczenia własnoręczności podpisu, potwierdzenie profilu zaufanego czy tzw. poświadczenie życia dla potrzeb ZUS-u) prosimy o bezpośredni kontakt z działem prawnym: la.legal@msz.gov.pl

Konsulat Generalny RP w Los Angeles wznawia również przyjmowanie wniosków o wizy Schengen – nowe terminy wizyt w tych sprawach będą sukcesywnie udostępnianie w systemie e-konsulat: https://secure.e-konsulat.gov.pl/

Powyższe zasady nie ograniczają możliwości uzyskania pomocy konsularnej przez obywateli RP w sytuacjach nagłych, kryzysowych lub losowych.

Przypominamy podstawowe kanały komunikacji z konsulatem:

Email: la.polishconsulate@msz.gov.pl

Sprawy paszportowe: la.paszporty@msz.gov.pl

Sprawy prawne i obywatelskie: la.legal@msz.gov.pl

Sprawy wizowe: la.visa@msz.gov.pl

Telefon: +1 310 442 8500

Indywidualne umawianie się na wizyty konsularne w niecierpiących zwłoki, pilnych przypadkach możliwe jest e-mailowo la.polishconsulate@msz.gov.pl lub telefonicznie: (310) 442-8500.

Przed kontaktem z urzędem prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej urzędu. Wszelkie niezbędne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań konsulatu można znaleźć w dziale informacje konsularne, w tym dotyczące: paszportówspraw prawnychspraw dot. obywatelstwa.