W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gramy dla Niepodległej w Taszkencie

07.11.2021

W budynku Federacji Szachowej w Taszkencie w dniu 7 listopada odbył się turniej szachowy im. Gen. Władysława Andersa zorganizowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej.

uczestnicy turnieju szachowego im. Gen. Władysława Andersa w Taszkencie

W konkursie wzięli udział członkowie organizacji polonijnych 🇵🇱 „Świetlica Polska”, „Polonia” oraz „Polska Klasa”. Uczestnicy rozegrali poszczególne partie szachowe systemem szwajcarskim. Zwycięzcy otrzymali z rąk Ambasadora Radosława Gruka i konsula RP Piotra Matusiaka okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ambasadę RP w Taszkencie. Za zajęcie miejsca wręczono specjalnie, ręcznie wykonane na tę okazję szachy w barwach 🇵🇱 biało – czerwonych!
W kategorii wiekowej do lat 16:
I miejsce Mark Kengzep
II miejsce Jarosław Riachow
III miejsce Szakira Szarachmetowa
W kategorii wiekowej 16+:
I miejsce Aleksandr Arutiunow
II miejsce Alim Muchitdinow
III miejsce Usman Kupalow
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy
Za pomoc przy organizacji serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Mikulec, nauczycielce jęz. polskiego skierowanej przez ORPEG do Uzbekistanu.

zdjęcia: Agnieszka Mikule, Daniel Sditanow

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}