W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie Uzbekistanowi przez Polskę szczepionek przeciw Covid -19

13.09.2021

13 września na lotnisku w Taszkencie odbyła się ceremonia przekazania ponad 250 tyś. szczepionek przeciw COVID-19 podarowanych przez Polskę Uzbekistanowi z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy.

lotnisko w Taszkencie, oficjalne przekazanie Uzbekistanowi szczepionek przeciw Covid 19 przez Polskę
od lewej: prezes Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, wiceminister zdrowia Uzbekistanu Bachodir Jusupalijew
szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, minister Paweł Soloch

Na ręce wiceministra zdrowia Uzbekistanu Bachodira Jusupalijewa, partię szczepionek przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, minister Paweł Soloch, który składa oficjalną wizytę w Uzbekistanie na zaproszenie sekretarza Rady Bezpieczeństwa Uzbekistanu Wiktora Machmudowa. W uroczystości uczestniczył również prezes Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Darowizna szczepionek dla Uzbekistanu, to wyraz solidarności z ważnym partnerem Polski w Azji Centralnej, co odzwierciedla stan bliskich relacji dwustronnych między Polską i Uzbekistanem, którego najlepszym wyrazem w ostatnim czasie była bardzo dobra współpraca przy ewakuacji obywateli RP, Afgańczyków i obywateli innych narodowości z Afganistanu tranzytem przez terytorium Uzbekistanu do Polski. 


  
 

Zdjęcia (1)