W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia od wiceministra SZ dla nauczycieli polonijnych

14.10.2021

W związku z przypadającym 14 października br. Dniem Edukacji Narodowej, potocznie nazywanym Dniem Nauczyciela oraz  świętem polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego a także świętem edukacji polonijnej i nauczycieli polonijnych,  w załączeniu przekazujemy list z życzeniami od Sekretarza Stanu w MSZ, Pana Szymona Szynkowskiego vel Sęka:

Minister_Szymon_Szynkowski_vel_Sęk

 

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Państwo,

W związku z przypadającym 14 października br. Dniem Edukacji Narodowej, potocznie nazywanym Dniem Nauczyciela oraz  świętem polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego a także świętem edukacji polonijnej i nauczycieli polonijnych,  w załączeniu przekazujemy list z życzeniami od Sekretarza Stanu w MSZ, Pana Szymona Szynkowskiego vel Sęka.

Składam z tej okazji wyrazy podziękowania za poświęcenie w służbie najszlachetniejszym celom - podtrzymaniu polskości oraz wychowywaniu przyszłych pokoleń. To dzięki Państwa pasji, wytrwałości i zaangażowaniu w podtrzymywanie tożsamości narodowej rozwija się polskie szkolnictwo za granicą. Pamiętamy, że język polski jest najważniejszym nośnikiem polskiej kultury, zwyczajów czy historii.

W tych trudnych czasach dla szkolnictwa, spowodowanych sytuacją pandemiczną oraz nauką w systemie hybrydowym, wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom składam najszczersze życzenia zdrowia i wytrwałości. Niech niesiony przez Państwa z niezmienną pasją kaganek oświaty przynosi ogrom satysfakcji i radości ze wspólnego krzewienia polskości. Życzę dalszych sukcesów w nauczaniu języka polskiego i w języku polskim, promowania polskich zwyczajów, tradycji i polskiej kultury.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}