W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świętowanie i nagradzanie w Uzbekistanie

11.11.2020

Sympatycy Polski, Polonia, Polacy mieszkający w Uzbekistanie postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości tradycyjnie 11 listopada 2020 roku.

11.11

To zwykły dzień roboczy w Uzbekistanie, ale jeden z najważniejszych w kalendarzu polskich świat patriotycznych. Z powodu epidemii  uroczystość odbyła się  zgodnie z wymogami sanitarnymi. Najpierw w grupach zostali nagradzani uczniowie uczęszczający na zajęcia języka polskiego, którzy wzięli udział w różnych konkursach. Miały one zasięg lokalny, np. test o Bitwie Warszawskiej, fotografowanie biało-czerwonych elementów. Na gali zjawili się  też uczniowie, którzy mogą pochwalić się sukcesami międzynarodowymi. Było wśród nich dwoje laureatów konkursu „Być Polakiem” zorganizowanego przez  Fundację „Świat na tak”,  dwoje laureatów konkursu zaproponowanego przez MSZ „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online”. Nagrody zostały ufundowane przez Ambasadę RP w Taszkencie i Attaché Obrony- pułkownika Macieja Zająca. Elementem, obchodów Narodowego  Święta Niepodległości,  było złożenie  kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym Armię generała Andersa. Na koniec uczestnicy uroczystości udali się na Mszę świętą w intencji Ojczyzny.