Linia kolejowa nr 49

Widok na tory kolejowe w ciągu dnia.

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (PWINB) 12 czerwca udzielił pozwolenia na użytkowanie przed wykonaniem wszystkich robót dla linii kolejowej nr 49 na odcinku pomiędzy stacją czołową Łomża a stacją Śniadowo, natomiast 14 czerwca 2026 r.  została ona udostępniona pasażerom.

 

Oddano do użytkowania ok. 17 kilometrową linię kolejową wraz z nowymi peronami w Łomży, Konarzycach, Kozikach i Śniadowie-Stara Stacja, obiektami inżynierskimi (przepustami), przejściami dla pieszych, wolnostojącymi masztami antenowymi zrealizowaną w ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 49 na odcinku Śniadowo-Łomża”.

 

PWINB wydał 3 decyzje pozwolenia na użytkowanie i przeprowadził 17 kontroli obowiązkowych (przepusty, perony).

{"register":{"columns":[]}}