Linia kolejowa nr 49
Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (PWINB) 12 czerwca udzielił pozwolenia na użytkowanie przed wykonaniem wszystkich robót dla linii kolejowej nr 49 na odcinku pomiędzy stacją czołową Łomża a stacją Śniadowo, natomiast 14 czerwca 2026 r. została ona udostępniona pasażerom.
Oddano do użytkowania ok. 17 kilometrową linię kolejową wraz z nowymi peronami w Łomży, Konarzycach, Kozikach i Śniadowie-Stara Stacja, obiektami inżynierskimi (przepustami), przejściami dla pieszych, wolnostojącymi masztami antenowymi zrealizowaną w ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 49 na odcinku Śniadowo-Łomża”.
PWINB wydał 3 decyzje pozwolenia na użytkowanie i przeprowadził 17 kontroli obowiązkowych (przepusty, perony).