Zakończenie Festiwalu Dyplomatycznego

Mężczyzna w garniturze stoi przy mównicy, wygłaszając przemówienie.

W dniu 19 czerwca 2026r. w Białymstoku miało miejsce zakończenie Festiwalu Dyplomatycznego im. Prof. Stefana Mellera pt.” Bezpieczeństwo w czasach niepokoju”. Ta wyjątkowa uroczystość, odbyła się na kampusie UwB zrzeszyła m.in. takie osoby jak: dr hab. Adam Bartnicki, prof. UwB – dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych, Tomasz Kobzdej - ambasador RP w Republice Mołdawii, poseł na Sejm RP Krzysztof Truskolaski, Łukasz Prokorym -  marszałek województwa podlaskiego, Tadeusz Truskolaski – prezydent Białegostoku, dr hab. Artur Olechno, prof. UwB – dziekan Wydziału Prawa, prof. dr hab. Marcin Moniuszko – rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele środowiska naukowego, studenci oraz uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Niezwykle ważną chwilą było wręczenie po raz pierwszy nagrody im. Stefana Mellera, której laureatem został Pan Andrzej Poczobut - uwolniony z białoruskiego więzienia dziennikarz i działacz polonijny. Opowiedział on, dlaczego został aresztowany i spędził w areszcie ponad 5 lat.

W zakończeniu festiwalu na zaproszenie z ramienia Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego udział wzięła Pani Izabela Ordziejewska.

{"register":{"columns":[]}}