W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozbudowa Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii i utworzenie Laboratorium BSL3

23.09.2021

Konferencja prasowa - na zdjęciu WPWIS Jadwiga Kuczma-Napierała i Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński w trakcje konferencji prasowej.

WSSE w Poznaniu otrzyma fundusze z rezerwy celowej budżetu państwa na budowę nowoczesnego Laboratorium o trzecim poziomie hermetyczności poinformował wczoraj Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Dzięki nowej inwestycji możliwa będzie identyfikacja czynników biologicznych takich jak m.in. SARS czy patogenów używanych w bioterroryzmie jak wąglik, ale również tych, które mogą zagrozić naszemu stanowi epidemicznemu.

Taka jednostka badawcza w Wielkopolsce była oczekiwana od 2007 roku. Tempa nabrała poprzez intensywne działania podjęte przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dr Jadwigę Kuczma-Napierałę. Zaangażowanie wielu ludzi pozwoliło na urzeczywistnienie tego zamierzenia.

Laboratorium docelowo ma obsługiwać całą Zachodnią Polskę, która nie posiada takiego typu jednostki badawczej, a w razie konieczności rozszerzyć działalność także na inne części kraju. Budowa ma być zakończona w 2024 r.

{"register":{"columns":[]}}