W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Specjalizacje/staże

Specjalizacja w dziedzinie epidemiologii

1. W dniu 21 marca 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2019 r. poz. 786 ze zm.). Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.


2. Przydatne linki:
http://www.cmkp.edu.pl
http://www.poznan.uw.gov.pl/specjalizacje-w-dziedzinach-majacych-zastosowanie-w-ochronie-zdrowia

   

3. Program specjalizacji w epidemiologii

Program podstawowy dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera: biologii, biotechnologii, chemii, dietetyki, farmacji, informatyki, psychologii, ochrony środowiska, socjologii, technologii żywności i żywienia człowieka, zdrowia publicznego, weterynarii. (Program w materiałach)

STAŻE KIERUNKOWE.

Wojewódzka Stacja Sanitarno ?Epidemiologiczna w Poznaniu jest wpisana na listę Ministra Zdrowia jednostek uprawnionych do prowadzenia:
- stażu kierunkowego w zakresie higieny pracy i epidemiologii dla lekarzy w ramach specjalizacji w dziedzinie medycyny pracy,
- stażu kierunkowego w zakresie epidemiologii chorób zakaźnych dla lekarzy w ramach specjalizacji w dziedzinie epidemiologii,
- stażu kierunkowego w zakresie epidemiologii zarażeń i zakażeń dla diagnostów laboratoryjnych w ramach specjalizacji z mikrobiologii medycznej,
- stażu kierunkowego w zakresie higieny dla diagnostów laboratoryjnych w ramach specjalizacji z mikrobiologii medycznej.
Szczegółowe informacje dot. staży kierunkowych można znaleźć w poszczególnych zakładkach na stronie internetowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Dodatkowe informacje dot. staży kierunkowych prowadzonych przez WSSE w Poznaniu można uzyskać pod numerem telefonu: (61) 85 44 856 lub drogą mailową: anna.adamczewska@wssepoznan.pl

 

Materiały

Program specjalizacji w dziedzinie epidemiologii
Epidemiologia-ochrona-zdrowia-podstawowy-2018.pdf 0.33MB
Plan zajęć listopad-grudzień 2020
Plan​_zajeć​_na​_stronę​_internetową-​_staż​_listopad-grudzień​_2020.pdf 0.12MB
Plan zajęć listopad-grudzień 2020 - Edytowalny
Plan​_zajęć​_na​_stronę​_internetową-​_staż​_listopad-grudzień​_2020.doc 0.03MB