W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kręgi tematyczne

Jesteśmy ciekawi, co w wodzie pływa

Poznam podwodny świat. Dowiem się, jakie zwierzęta mieszkają w wodzie i jak oddychają. Poćwiczę ciche czytanie ze zrozumieniem, pisanie odręczne i z pamięci. Dowiem się, co oznacza „gruba ryba”. Utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wykorzystam gry planszowe i logiczne do ćwiczenia umiejętności myślenia strategicznego. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym. Wykonam ćwiczenia ruchowe i zaśpiewam piosenki.


Dzień 1. Co żyje w wodzie?

Język angielski


Dzień 2. Skąd wiemy, co jest pod wodą? 

Język angielski


Dzień 3. Jak zwierzęta oddychają w wodzie?

Język angielski


Dzień 4. Jak dbać o rybki w akwarium?

Język angielski


Dzień 5. Czy ryba może być gruba?

Język angielski

Jesteśmy pomysłowi

Poznam historię pisma. Samodzielnie napiszę własny tekst, wiersz. Poćwiczę ciche czytanie ze zrozumieniem, poćwiczę pisanie odręczne i z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Przeprowadzę proste eksperymenty. Wspólnie z innymi stworzę klasową gazetkę. Poćwiczę umiejętność samodzielnej pracy i posługiwania się nowymi technologiami. Wysłucham audycji radiowej. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym. 

Dzień 1. Historia pisma

Język angielski

Dzień 2. Piszemy teksty

Język angielski

Dzień 3. Czasopisma dla dzieci

Język angielski

Dzień 4. Lubimy czytać

Język angielski

Dzień 5. Lubimy czytać

Język angielski

 

Jestem ciekawy świata

Poznam mieszkańców łąki. Samodzielnie przeczytam fragmenty lektury szkolnej „Calineczka”. Poćwiczę pisanie odręczne i z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wykonam pomiary linijką oraz poznam jednostki miary: centymetr i milimetr. Przeprowadzę proste eksperymenty. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym.

Dzień 1. Co piszczy w trawie?

Język angielski

Dzień 2. Calineczka

Dzień 3. Z wizytą u kreta i myszki

Dzień 4. Nowe przygody Calineczki

Język angielski

Dzień 5. Zabawy ze słowem