W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kręgi tematyczne

To już umiem, to już wiem

Powtórzę zagadnienia dotyczące: liczenia w zakresie dwudziestu, rozpoznawania sylab, głosek oraz tworzenia zdań zgodnie z zasadami gramatyki. Zapoznam się z zakresem tematycznym: wakacyjne rady, kartka z wakacji oraz zabytki w Polsce. Zagram w gry interaktywne, rozwiążę quizy oraz obejrzę filmy i bajki. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.
 
Dzień 1. Wakacyjne rady

Dzień 2. Kartka z wakacji

Dzień 3. Żegnaj pierwsza klaso

Dzień 4. Wakacyjny Miszmasz – quizy i zabawy

Żegnaj szkoło. Na wakacjach będzie wesoło

Poznam sposoby na aktywne spędzanie wakacji. Dowiem się, w jaki sposób i dokąd można odbywać podróże wakacyjne. Nazwę wybrane środki transportu. Dowiem się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na wakacjach. Powtórzę wiadomości i umiejętności nabyte w pierwszej klasie. Poćwiczę czytanie, liczenie oraz pisanie. Wykonam doświadczenia i przygotuję prace plastyczne i techniczne. Zagram w gry interaktywne, rozwiążę quizy oraz obejrzę filmy i bajki. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.

Dzień 1. Dzięki klasie pierwszej wiele wiem

Dzień 2. Wakacje tuż-tuż

Dzień 3. Wakacje, ach wakacje

Dzień 4. Wakacyjne podróże

Dzień 5. Bezpieczni na wakacjach

Podróże dawniej i dziś

Dowiem się, jak podróżowano dawniej oraz jakimi środkami transportu podróżujemy obecnie. Zapoznam się z podróżowaniem pociągiem, samolotem i statkiem. Poćwiczę pisanie i czytanie wyrazów z literą „ż” oraz liczenie. Wykonam proste eksperymenty, prace plastyczne i techniczne. Zagram w gry interaktywne, rozwiążę quizy oraz obejrzę filmy, bajki i wystawy muzealne. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.

 Dzień 1. Dawne sposoby podróżowania

Dzień 2. Podróżujemy pociągiem

Dzień 3. Pływamy statkiem

 Dzień 5. Latamy samolotem

Lubimy się bawić

Zapoznam się z twórczością Kornela Makuszyńskiego, obejrzę film „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Poznam sposoby na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz zabawy z rodzicami. Dowiem się, jakie marzenia mają inne dzieci oraz poznam ich ulubione zabawki. Poćwiczę interpunkcję oraz liczenie w zakresie 20. Wykonam proste eksperymenty oraz prace plastyczne i techniczne. Zagram w gry interaktywne, rozwiążę quizy i krzyżówki. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu. 

Dzień 1. Dzień z przygodami Koziołka Matołka

Dzień 2. Czas wolny z tatą

Dzień 3. Nasze dzieci

Dzień 4. Ulubione zabawki dzieci

 Dzień 5. Ulubione zabawy z rodzicami

Wszystkie dzieci nasze są

Zapoznam się z zakresem tematycznym: świąt dzieci w Polsce i na świecie, praw i obowiązków dziecka, asertywności oraz dobrego wychowania. Zapoznam się z wierszem Jana Brzechwy „Kwoka” oraz opowiadaniem Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”. Dowiem się, co to znaczy bon ton oraz savoir-vivre. Poćwiczę ortografię w zakresie „ż” i „rz". Poćwiczę liczenie w zakresie 20 oraz figury geometryczne. Powtórzę zagadnienia z matematyki omawiane w poprzednim tygodniu. Wykonam prace plastyczne i zobaczę, jak wykonać doświadczenia w domu. Zagram w gry interaktywne oraz rozwiążę quizy. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.


Dzień 1. Dzieci też mają swoje święto

Dzień 2. Dzień Dziecka na świecie

Dzień 3. Prawa i obowiązki dziecka

Dzień 4. Umiem mówić „nie”

Dzień 5. Dobre maniery

W świecie liter i liczb

Utrwalę alfabet, poćwiczę aktywne słuchanie przy wykorzystaniu udostępnionych słuchowisk, bajek i filmów. Poćwiczę czytanie. Rozwiążę zadania matematyczne oraz poćwiczę dodawanie i odejmowanie. Zapoznam się z opowiadaniami o „Cudaczku-Wyśmiewaczku” i dowiem się, jakie zachowania utrudniają współpracę i komunikowanie się z innymi. Rozwiążę quizy i zagadki związane z lekturą „Cudaczek-Wyśmiewaczek”. Zagram w gry interaktywne, rozwiążę quizy oraz wykonam prace plastyczne. Zobaczę doświadczenia, które mogę wykonać w domu. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.

Dzień 1. Literki też mają swoje charakterki

Dzień 2. Spotkanie z Cudaczkiem-Wyśmiewaczkiem

Dzień 3. Zmieniamy Cudaczka-Wyśmiewaczka

Dzień 4. Magiczna siła liczb

Dzień 5. Gram, rozwiązuję, tworzę

Jacy jesteśmy

Dowiem się, jak współpracować w grupie oraz jak dbać o higienę osobistą. Poznam wiersze Jana Brzechwy. Powtórzę przysłowia. Obejrzę bajki, filmy, posłucham piosenek oraz przeczytam wiersze. Poćwiczę liczenie do 10 i do 20. Poćwiczę pisanie, szczególnie w zakresie „dź”, „dzi”, „ci”, „dż”. Poćwiczę rysowanie i rozwiążę zagadki, rozsypanki wyrazowe oraz zagram w gry interaktywne. Wykonam proste doświadczenia i prace techniczne. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu. Poćwiczę język angielski.

Dzień 1. Nie lubię skarżyć

Dzień 2. Dziecięce przechwałki

Dzień 3. Nie wolno kłamać

Dzień 4. Muszę się myć

Dzień 5. Nie jestem bałaganiarzem

Nasza Ojczyzna

Zapoznam się z tematem mojej Ojczyzny oraz polską narodowością. Poznam symbole narodowe oraz zapoznam się z „Legendą o Lechu, Czechu i Rusie”. Dowiem się, jakie kraje znajdują się w Europie oraz jakich sąsiadów ma Polska. Nauczę się rozpoznawać flagi reprezentujące wybrane kraje. Poćwiczę rysowanie i rozwiąże zagadki związane z ojczyzną. Poćwiczę pisanie, liczenie, dni tygodnia, miesiące oraz mierzenie temperatury. Wykonam doświadczenia związane z tematyką ojczyzny. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu. Poćwiczę język angielski.

Dzień 1. Jestem Polakiem

Dzień 2. Symbole Polski

Dzień 3. Jestem Europejczykiem

Dzień 4. Jestem patriotą

Nasze rodziny

Powtórzę nazwy członków rodziny. Dowiem się, jak zgodnie współpracować z rodzeństwem.  Zaplanuję niespodzianki dla mamy w związku z jej świętem. Zapoznam się ze zbiorem opowiadań dla dzieci „Nasza mama czarodziejka”. Poćwiczę czytanie i pisanie. Dowiem się, czym jest rodzina wyrazów. Wykonam prace plastyczne i rozwiążę test dotyczący technik plastycznych. Zobaczę i wezmę udział w doświadczeniach. Poćwiczę liczenie w zakresie 20 oraz utrwalę wiadomości na temat kalendarza, zegara i figur geometrycznych. Zagram w gry interaktywne oraz rozwiążę quizy. Poćwiczę język angielski. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu.

Dzień 1. Rodzina

Dzień 2. Dobrze jest mieć rodzeństwo

Dzień 3. Kłopoty ze snem

Dzień 4. Uśmiechnij się do mnie, mamo

Dzień 5. Nasza mama czarodziejka

Wiosenna pogoda

Poznam cztery żywioły. Dowiem się, jak powstaje burza oraz zapoznam się z zasadami bezpiecznego zachowywania się podczas burzy. Poćwiczę rysowanie, rozwiążę zagadki związane z pogodą. Poćwiczę liczenie, ortografię, kolejność liter oraz sylaby. Dowiem się, co to jest tęcza i jak powstaje. Poznam trzy barwy podstawowe oraz dowiem się, jakie kolory powstają z ich połączenia. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu. Poćwiczę język angielski.

Dzień 1. Żywioły

Dzień 2. Wiosenna burza

Dzień 3. Nie boję się burzy

Dzień 4. Tęcza

Dzień 5. Rysuję, maluję, tworzę

Dbam o zdrowie

Poznam zasady piramidy zdrowego żywienia. Dowiem się, jak odpowiednio się odżywiać, by lepiej się uczyć. Poćwiczę rysowanie, rozwiążę zagadki związane ze zdrowym żywieniem. Poćwiczę liczenie oraz ortografię, kolejność liter oraz sylaby. Dowiem się, co to jest smog i jak dbać o środowisko. Dowiem się, że ruch to zdrowie. Wykonam ćwiczenia ruchowe w domu. Poćwiczę język angielski.

Dzień 1. Zdrowo na widelcu 

Język angielski


Dzień 2. Smok i Smog

Język angielski


Dzień 3. Ruch to zdrowie

Język angielski

Świąteczne zwyczaje

Dowiem się, jakie są zwyczaje i tradycje wielkanocne. Poznam sposoby zdobienia jaj wielkanocnych oraz obchodzenia lanego poniedziałku dawniej i dziś. Obejrzę bajki i filmy o tematyce wielkanocnej. Przy pomocy interaktywnych quizów i gier poćwiczę zadania matematyczne, naukę pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Poćwiczę pisownię wyrazów z „ó” wymiennym. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i zagadki. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym. Wykonam ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce.

Dzień 1. Zwyczaje wielkanocne

Język angielski    

Dzień 2. Pisanki

Język angielski

Dzień 3. Śmigus-dyngus

Język angielski    

 

Chronimy Ziemię. Poznajemy skarby Ziemi

Dowiem się, jak dbać o Ziemię i moje najbliższe otoczenie. Poznam zasady segregowania śmieci. Dowiem się, jakie skarby są ukryte w ziemi. Będę ćwiczył pisanie oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym. Wykonam ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce.

Dzień 1. Dbamy o Ziemię 

Język angielski

Dzień 2. Dzieci segregujcie śmieci

Język angielski

Dzień 3. Skarby Ziemi

Język angielski

Dzień 4. Biały skarb

Język angielski

Dzień 5. Czarny skarb

Język angielski

Mamy dobry humor

Dowiem się, czym zajmuje się magik i co to jest sztuka iluzji. Wzbogacę słownictwo. Poznam sposoby spędzania czasu wolnego. Poćwiczę pisanie z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wysłucham słuchowisk i utworów muzycznych. Przeprowadzę proste doświadczenia. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym.

Dzień 1. Czarujemy

Język angielski

Dzień 2. Układamy zaklęcia

Język angielski

Dzień 3. Gdyby ludzie potrafili czarować...

Język angielski

Dzień 4. Magiczny świat kina

Język angielski

Dzień 5. Moje ulubione filmy

Język angielski

 

Wiosna

Poznam zwiastuny wiosny, nauczę się rozpoznawać i nazywać kwiaty wiosenne. Dowiem się o wiosennych zwyczajach zwierząt. Poćwiczę pisanie odręczne i z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wysłucham słuchowisk i utworów muzycznych. Poznam bohaterów lektur szkolnych. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym.

Dzień 1. Wiosna tuż-tuż

Język angielski


Dzień 2. Wiosenne porządki

Język angielski


Dzień 3. W ogródku


Dzień 4. Przebiśniegi – wiosenne kwiaty


Dzień 5. Wiosna nie tylko za oknem – wiosna w literaturze i poezji