W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kręgi tematyczne

Świąteczne zwyczaje

Dowiem się, jakie są zwyczaje i tradycje wielkanocne. Poznam sposoby zdobienia jaj wielkanocnych oraz obchodzenia lanego poniedziałku dawniej i dziś. Obejrzę bajki i filmy o tematyce wielkanocnej. Przy pomocy interaktywnych quizów i gier poćwiczę zadania matematyczne, naukę pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Poćwiczę pisownię wyrazów z „ó” wymiennym. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i zagadki. Powtórzę słownictwo i proste zwroty w języku obcym. Wykonam ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce.

Dzień 1. Zwyczaje wielkanocne

Język angielski    

Dzień 2. Pisanki

Język angielski

Dzień 3. Śmigus-dyngus

Język angielski    

 

Chronimy Ziemię. Poznajemy skarby Ziemi

Dowiem się, jak dbać o Ziemię i moje najbliższe otoczenie. Poznam zasady segregowania śmieci. Dowiem się, jakie skarby są ukryte w ziemi. Będę ćwiczył pisanie oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym. Wykonam ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce.

Dzień 1. Dbamy o Ziemię 

Język angielski

Dzień 2. Dzieci segregujcie śmieci

Język angielski

Dzień 3. Skarby Ziemi

Język angielski

Dzień 4. Biały skarb

Język angielski

Dzień 5. Czarny skarb

Język angielski

Mamy dobry humor

Dowiem się, czym zajmuje się magik i co to jest sztuka iluzji. Wzbogacę słownictwo. Poznam sposoby spędzania czasu wolnego. Poćwiczę pisanie z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wysłucham słuchowisk i utworów muzycznych. Przeprowadzę proste doświadczenia. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym.

Dzień 1. Czarujemy

Język angielski

Dzień 2. Układamy zaklęcia

Język angielski

Dzień 3. Gdyby ludzie potrafili czarować...

Język angielski

Dzień 4. Magiczny świat kina

Język angielski

Dzień 5. Moje ulubione filmy

Język angielski

 

Wiosna

Poznam zwiastuny wiosny, nauczę się rozpoznawać i nazywać kwiaty wiosenne. Dowiem się o wiosennych zwyczajach zwierząt. Poćwiczę pisanie odręczne i z pamięci oraz utrwalę dodawanie i odejmowanie. Wysłucham słuchowisk i utworów muzycznych. Poznam bohaterów lektur szkolnych. Stworzę prace plastyczne, rozwiążę łamigłówki i quizy. Poznam słownictwo w języku obcym.

Dzień 1. Wiosna tuż-tuż

Język angielski


Dzień 2. Wiosenne porządki

Język angielski


Dzień 3. W ogródku


Dzień 4. Przebiśniegi – wiosenne kwiaty


Dzień 5. Wiosna nie tylko za oknem – wiosna w literaturze i poezji