Wiadomości

  • W ostatnim tygodniu listopada Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP) i Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) wspólnie zorganizowali szkolenie poświęcone badaniom lokalizacyjnym na potrzeby nowego powierzchniowego składowiska odpadów promieniotwórczych.
  • Z badań społecznych przeprowadzonych na zlecenie ZUOP wynika, że blisko połowa Polaków uważa, że możliwe jest bezpieczne składowanie odpadów promieniotwórczych. Sondaż telefoniczny zrealizowany został we wrześniu na reprezentatywnej grupie Polaków.
  • 400 uczniów ze szkół w Różanie i Makowie Mazowieckiem (powiat makowski) wzięło udział w akcji edukacyjnej „Tydzień atomowy”. Cykl wykładów i warsztatów poświęconych zjawisku promieniotwórczości trwał od 12 do 15 listopada.
  • Eksperci z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych spotkali się z przedstawicielami słowackiego konsorcjum JAVYS-VUJE. W czasie wizyty mieli okazję zobaczyć technologię składowania i przetwarzania odpadów promieniotwórczych na Słowacji.
  • Wykrywania substancji promieniotwórczych w przesyłkach, postępowania w sytuacji eksplozji ładunku wybuchowego z materiałem promieniotwórczym uczyli się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, podczas szkolenia zorganizowanego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w Otwocku.
  • Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych podpisał umowę ze słowackim konsorcjum JAVYS-VUJE na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej Nowego Składowiska Powierzchniowego Odpadów Promieniotwórczych (NSPOP).
  • - Chcemy zbudować nowe składowisko odpadów promieniotwórczych, które będzie miało powierzchnię około 100 hektarów - powiedziała Aneta Korczyc, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych podczas polsko-japońskiej konferencji Zarządzanie odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym.
  • 18 września przypada Światowy Dzień Monitoringu Wody. To akcja, która ma zwrócić uwagę na ochronę światowych zasobów wodnych oraz zachęcić do podejmowania działań na rzecz czystości zbiorników wodnych.
  • - Szukamy następcy obecnego Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych - powiedziała Aneta Korczyc, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, która wzięła udział w drugiej edycji Kongresu Energetyki Jądrowej w Warszawie.
  • Blisko sto osób zwiedziło 7 września (sobota) Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) w Różanie. Dzień otwarty zorganizowany został w ramach XIII Pikniku Militarnego.
{"register":{"columns":[]}}