Wiadomości
-
W Mikołajkach (4-5 marca) odbyła się IX edycja Europejskiego Kongresu Samorządów. Podczas trwającego dwa dni wydarzenia mieliśmy okazję dyskutować z ekspertami z branży jądrowej oraz prezentować działalność Zakładu na naszym stoisku.
-
W Świdwinie trwa II Tydzień Atomowy, którego jesteśmy partnerem i współorganizatorem. Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki "Cordis" pod hasłem "Eksperymenty Marii Skłodowskiej-Curie". Uczestniczyć w nim będzie około 700 uczniów.
-
Czy w Polsce powstają odpady promieniotwórcze? Czy ich składowanie jest bezpieczne? Odpowiedzi Polaków na te i inne pytania poznał Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych. Na jego zlecenie ankieterzy pod koniec 2023 roku zapytali mieszkańców Polski o ich wiedzę i opinie związane z odpadami promieniotwórczymi. To pierwsze takie badania w Polsce.
-
Chcesz rozpocząć pracę w jedynej instytucji w Polsce zajmującej się postępowaniem z odpadami promieniotwórczymi wytworzonymi na terenie naszego kraju? Właśnie szukamy nowych pracowników.
-
Wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP) w Otwocku i Krajowego Składowiska Opadów Promieniotwórczych (KSOP) Różanie można licytować w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
-
Zgodnie z przepisami Prawa atomowego, co najmniej dwa razy w roku jesteśmy zobowiązani przygotować biuletyn informacyjny związany z działaniem KSOP. Właśnie wydrukowaliśmy drugi numer.
-
Dyrektor ZUOP Aneta Korczyc oraz pracownicy Zakładu: Danuta Ćwiek, Adam Górski, Andrzej Grzegrzółka zostali wyróżnieni odznakami honorowymi „Za zasługi dla energetyki”.
-
Nie jest tajemnicą, że zarządzane przez ZUOP powierzchniowe składowisko odpadów promieniotwórczych po ponad 60-latach eksploatacji będzie niewystarczające, kiedy w polskim miksie energetycznym pojawią się elektrownie jądrowe.
-
Ponad 200 zwiedzających odwiedziło w sobotę Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych w Różanie. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszył się punkt edukacyjny Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, który działał na terenie XII Pikniku Militarnego.
-
9 września (sobota) Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) w Różanie będzie otwarte dla zwiedzających. To nietypowa okazja, żeby zobaczyć obiekt, który zazwyczaj jest niedostępny dla osób postronnych.