W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sieć Otwartych Innowacji

Projekt Sieć Otwartych Innowacji adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą budować kulturę otwartych innowacji w swojej działalności biznesowej.

grafika

Celem programu jest kreowanie i wspieranie transakcji transferu technologii do mikro i MŚP w Polsce, ale także do start upów i spółek celowych. Projekt umożliwia dofinansowanie zakupu innowacyjnych rozwiązań, których dawcami mogą być podmioty z całego świata.

Projekt posiada dwie ścieżki - granty na usługi doradcze oraz granty na transfer technologii. Brokerzy technologii SOI wspierają przedsiębiorców w wyborze najlepszej ścieżki rozwoju i przejściu przez proces złożenia wniosku o grant. Wybór pierwszego podejścia, oznacza wsparcie merytoryczne oraz pomoc w przygotowaniu transakcji transferu technologii i wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania. Drugie podejście natomiast umożliwia częściowy zwrot kosztów zakupu licencji, patentu lub know-how rozwiązania, dzięki któremu przedsiębiorcy stają się bardziej konkurencyjni i zwiększają swoją produktywność.

Program przewiduje dwie formy finansowego wsparcia do wyboru: regionalną pomoc inwestycyjną lub pomoc de minimis. Wielkość refinansowania uzależniona jest od lokalizacji (a dokładniej od województwa), w którym zostanie wdrożona innowacja.

Dla przedsiębiorców

Na co można otrzymać granty?

  • patenty, wzory użytkowe i przemysłowe lub ich zgłoszenia
  • prawa autorskie do oprogramowania (wykluczone m.in. oprogramowanie biurowe, księgowe, systemy operacyjne komputerów osobistych)
  • prawa do chronionych odmian roślin
  • topografia układów scalonych
  • know-how

Jakie są wymogi?

  • Technologia stanowiąca innowację produktową lub procesową, minimum na poziomie TRL 7
  • Innowacja obecna na rynku krajowym nie dłużej niż 3 lata oraz na rynku międzynarodowym nie dłużej niż 5 lat
  • Dofinansowanie nabycia technologii na warunkach rynkowych od dawcy niepowiązanego kapitałowo, osobowo bądź faktycznie
  • Trzyletni okres trwałości rezultatów projektu

 

{"register":{"columns":[]}}