W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Monika Zuchniak-Pazdan

2021.01.15 Warszawa . Minister Zbigniew Rau . Monika Zuchniak-Pazdan . Nominacja ambasadorska .
Fot. Tymon Markowski / MSZ

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Albanii

Monika Zuchniak-Pazdan (ur. 1 lipca 1974 w Nowym Sączu)

Absolwentka Zarządzania Biznesem oraz Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University / WSB-NLU /.

Karierę w administracji publicznej rozpoczęła w 2002 roku w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie była zaangażowana w realizację programu pomocowego UE Kultura 2000 w Polsce.

W 2003 roku postanowiła wrócić do Nowego Sącza. Przez następne cztery lata była asystentką na Wydziale Nauk Politycznych WSB-NLU.

W 2006 roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Sejmu.

W 2007 roku rozpoczęła karierę dyplomatyczną najpierw jako doradca parlamentarny Ministra, a następnie objęła stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Promocji.

Wyjechała do Bułgarii na swoją pierwszą misję, obejmując stanowisko Konsula Generalnego w Warnie.

W latach 2008-2012 pracowała w Ambasadzie RP w Ottawie i Tallinie.

W 2012 roku wróciła do MSZ i pełniła obowiązki w Wydziale Konsularnym. W latach 2013-2017 pracowała w Ambasadzie RP w Bejrucie, Rydze i Wilnie.

W 2017 powróciła do pracy w Departamencie Konsularnym. Po roku została mianowana Dyrektorem Biura Dyrektora Generalnego.

1 kwietnia 2021 roku Monika Zuchniak-Pazdan została szefem polskiej placówki dyplomatycznej w Tiranie.

Wdowa, ma jedną córkę.