W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat PLL LOT dla Polaków w Albanii

01.09.2020

Prosimy wszystkie osoby, których loty powrotne zostały odwołane w związku z zakazem lądowań w Polsce samolotów rejsowych z Albanii o pilne zapoznanie się z poniższym komunikatem.

Informacja dotycząca wyborów Prezydenta RP

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją administracyjną o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Albanią a Polską, wszystkie połączenia PLL LOT zaplanowane na tej trasie po 1 września br., zostają odwołane.

 

Dla pasażerów planujących powrót do kraju, LOT zorganizuje 2 rejsy czarterowe z Tirany do Warszawy w terminach 5 i 8 września br.

 

Obydwa rejsy zostaną zrealizowane w ramach czarterowych lotów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com. Jednocześnie wszystkie bilety na te połączenia zakupione do 1 września br. zachowują ważność i nie wymagają potwierdzania rezerwacji.

 

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na rejsy powrotne z Albanii do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).

 

INFORMACJA DLA PASAŻERÓW PLL LOT

 

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 1 września br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z pasażerami skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian
w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu.

 

INFORMACJA DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POWRÓT Z ALBANII DO POLSKI LINIAMI LOT

 

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Albanii do Polski proszone są o przesłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego następujące informacje:

  • imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci)
  • obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży
  • dane kontaktowe – telefon i adres mailowy
  • preferowany termin podróży.

Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje.

W tytule maila prosimy o umieszczenie hasła: ALBANIA.

Cena biletu dla osoby dorosłej będzie wynosiła około 550 PLN.

 

Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową. Prosimy
o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) potrzebnej do uregulowania należności za bilet. Przypominamy ponadto, że przed zakupem biletu każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład.

Materiały

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2020 r. rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1498)
roporządzenie​_RM​_ruch​_lotniczy​_1498.pdf 0.26MB