W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

90. rocznica powstania Ogniska Polskiego

14.10.2020

Ognisko Polskie

W niedzielę 18 października Ognisko Polskie w Buenos Aires obchodzi 90. urodziny!

Powstało jako miejsce spotkań dla licznej Polonii zamieszkującej stolicę Argentyny i z biegiem czasu przekształciło się w jeden z najważniejszych punktów na mapie polonijnego życia kulturalnego i towarzyskiego w całym kraju. El Hogar Polaco – nazwa zobowiązuje – zawsze wyróżniało się domową, rodzinną atmosferą, w której w polskość wrastały kolejne pokolenia argentyńskich Polaków. Specjalna więź połączyła Ognisko z polskim kościołem na ul. Mansilla: przez ostatnich kilkadziesiąt (!) lat nie do wyobrażenia był niedzielny obiad lub jakakolwiek inna uroczystość w Ognisku bez obecności opiekunów tej świątyni, ks. Ksawerego Soleckiego i ks. Krzysztofa Domańskiego.

Ambasada RP w Buenos Aires wielokrotnie korzystała z życzliwości Ogniska i zgromadzonej wokół niego publiczności, wspólnie zrealizowaliśmy wiele udanych projektów przypominających historię polskiej emigracji i wkład Polonii w rozwój Argentyny oraz umacniających pozytywny wizerunek Polski i Polaków za granicą. Dzisiaj na ręce pani prezes Krystyny Wardygi de Ferrari, zarządu, członków i wszystkich sympatyków składamy podziękowania za pracę na rzecz utrzymania polskości w Argentynie i życzymy – co najmniej! – kolejnych 90 lat aktywności.

Zdjęcia: Juan Barrionuevo / Ambasada RP w Buenos Aires

Wideo

Zdjęcia (7)