W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dotycząca dostępności terminów wizyt w sprawach paszportowych

19.11.2020

Komunikat

W związku ze zwiększającym się w ostatnim okresie zainteresowaniem złożeniem wniosku paszportowego w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Buenos Aires oraz koniecznością stosowania zaostrzonych standardów sanitarnych związanych z aktualną sytuacją epidemiczną, uprzejmie informujemy, że czas oczekiwania na wizytę paszportową może ulec wydłużeniu.

Terminy wizyt w sprawach paszportowych udostępniane są na bieżąco za pośrednictwem systemu e-konsulat. Jednak -ze względu na zwiększone zainteresowanie- zajmowane są one w bardzo krótkim czasie. Obecnie, terminy są udostępniane raz w tygodniu na kolejny tydzień i można je rezerwować aż do wyczerpania dostępności. Pojawiający się komunikat „brak wolnych terminów do (…)” nie oznacza, że rezerwacja wizyty paszportowej nie będzie możliwa przed wskazaną datą. Terminy wizyt mogą zostać udostępnione w dowolnym dniu tygodnia, nie informujemy kiedy dokładnie to nastąpi. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Apelujemy też o składanie wniosków paszportowych z odpowiednim wyprzedzeniem.

Obowiązujące aktualnie restrykcje podróży uniemożliwiają nam organizację dyżurów paszportowych poza siedzibą urzędu. Kiedy tylko będzie to możliwe, przywrócimy tę formę obsługi interesantów tak, aby obywatele polscy zamieszkali poza Buenos Aires mogli złożyć wniosek o wydanie paszportu lub odebrać gotowy dokument. Informacje o miejscach i datach dyżurów oraz o sposobie rezerwowania wizyt zostaną opublikowane TUTAJ.

Jednocześnie informujemy, że wprowadzamy zmiany mające na celu zwiększenie naszych możliwości wydawania paszportów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wniosek o dokument paszportowy można złożyć w dowolnie wybranym urzędzie konsularnym. Odbiór paszportu następuje w urzędzie, w którym został złożony wniosek.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

WYDZIAŁ KONSULARNY AMBASADY RP W BUENOS AIRES