W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja nt. testów na koronawirusa

08.10.2020

Przypominamy, że obywatele RP mogą wjeżdżać do Chorwacji bez okazywania testów, bez względu na to skąd jadą – bez względu na to czy mowa o tranzycie czy wjeździe do Chorwacji w celu pobytu.

koronawirus

Prosimy jednak o dokładnie sprawdzanie czy i jakie testy obowiązują przy podróżach z Chorwacji do innych państw – w szczególności ościennych (np. Bośni Hercegowiny). Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń w danym państwie oraz wymaganych przy wjeździe dokumentów publikowane są na stronach internetowych polskich placówek dyplomatycznych w tych państwach.   

Lista laboratoriów wykonujących testy w Chorwacji: https://www.koronavirus.hr/testing-centers-in-croatia/764 

W przypadku wykonania testu i otrzymania wyniku pozytywnego należy to natychmiast – wraz z danymi (imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres w Chorwacji) zgłosić na adres epidemiologija@hzjz.hr i oczekiwać na dalsze instrukcje właściwego terytorialnie epidemiologa.  

Informacje nt. sytuacji epidemiologicznej w Chorwacji można śledzić na stronie: https://www.koronavirus.hr/en