W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niezbędnik informacyjny

19.11.2020

koronawirus
  1. Wjazd i pobyt w RCh dla obywateli EU nie podlega żadnym dodatkowym obostrzeniom. Nie ma również obowiązku okazywania testów, ani odbywania kwarantanny, bez względu na to z terytorium jakiego kraju obywatel państwa unijnego wjeżdża do Chorwacji.
  2. Nie ulegają zmianie zasady tranzytu, który odbywa się bez dodatkowych obostrzeń.
  3. W przypadku złego samopoczucia i objawów wskazujących na możliwość zarażenia się koronawirusem należy zadzwonić pod numer 113 (08.00-21.00) lub 112 (całą dobę) i dalej postępować zgodnie ze wskazówkami dyżurnego.
  4. Odpłatne testy na obecność koronawirusa można zrobić w laboratoriach wymienionych na stronie https://www.koronavirus.hr/latest-news/testing-centers-in-croatia/764. Cena testu (w zależności od laboratorium) waha się w granicach 90-150 euro. Zasady płatności (bezgotówkowo na miejscu lub potwierdzenie wcześniejszego dokonania płatności) ustalają poszczególne laboratoria i mogą się one nieco różnić w zależności od wybranej placówki. 
  5. Przypominamy, że niezależnie od obostrzeń obowiązujących na terenie całego kraju (https://www.gov.pl/web/chorwacja/chorwacja-wprowadza-nowe-obostrzenia) władze poszczególnych regionów mogą wprowadzać obostrzenia obowiązujące tylko na terenie poszczególnych żupanii. Wszystkie decyzje Sztabu Kryzysowego Obrony Cywilnej RCh znajdują się na stronie: https://www.koronavirus.hr/odluke-stozera-civilne-zastite-za-sprjecavanje-sirenja-zaraze-novim-koronavirusom/323
  6. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej i profilu FB placówki, na których na bieżąco zamieszczamy komunikaty dotyczące obowiązujących przepisów i obostrzeń ważnych z punktu widzenia obywateli RP przejeżdżających lub przyjeżdżających do Chorwacji oraz strony https://www.koronavirus.hr/en, na której zamieszczane są najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Republice Chorwacji.