W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska pomoc dla Chorwacji

01.01.2021

W dn. 1.01.2021 r. na lotnisku Zagrzebiu wylądował polski samolot wojskowy z pomocą dla najbardziej poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi, jakie dotknęło kilka dni temu miasto Petrinja i okolice.

Poljska_tir_1

„Na prośbę strony chorwackiej, dostarczamy wojskowe namioty mieszkaniowe dla kilkuset osób, które straciły swoje domy w wyniku trzęsienia ziemi” – oświadczył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej RP.

Oprócz namiotów, Polska dostarcza poszkodowanym również dodatkowy niezbędny ekwipunek jak np. łóżka, materace, śpiwory i komplety pościeli. Polskie wsparcie jest odpowiedzią na informację o zapotrzebowaniu Sztabu Obrony Cywilnej z miasta Petrinja przekazane Ambasadzie RP w Zagrzebiu w dn. 31.12.2020 r. Po szybkiej decyzji i błyskawicznym działaniu polskich władz i ministerstwa obrony narodowej RP, pomoc dla potrzebujących trafiła do Chorwacji już w Nowy Rok.