W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Marcin Przydacz wziął udział w Dubrovnik Forum 2021

12.07.2021

– Jednym z najważniejszych priorytetów Polski w ramach Inicjatywy Trójmorza (3SI) jest rozwój infrastruktury, zwłaszcza na osi Północ-Południe. Koordynacja działań w ramach 3SI pomoże nam szybciej zlikwidować istniejące luki i lepiej wykorzystać nasz potencjał – powiedział w swoim wystąpieniu wiceminister Marcin Przydacz podczas dyskusji panelowej dotyczącej Inicjatywy Trójmorza, UE i współpracy Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami, która odbyła się w ramach Dubrovnik Forum 2021.

MMP_DUBRO

Na tegorocznym Forum, którego motywem przedwodnim było "Together in a world apart", poruszano tematy dotyczące współpracy regionalnej i odbudowy gospodarczej po pandemii. Dubrovnik Forum jest coroczną konferencją o charakterze międzynarodowym, koncentrującą się na bieżących wyzwaniach w zakresie polityki zagranicznej i współpracy gospodarczej. To jedno z największych wydarzeń w Europie Południowo-Wschodniej, organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejskich Chorwacji. Uczestniczą w nim szefowie rządów i resortów dyplomacji państw regionu.

Na marginesie Forum wiceminister Przydacz spotkał się z także z wiceministrem spraw zagranicznych Węgier Tamasem Varghą, z którym omówił kwestie współpracy regionalnej i przyszłości Partnerstwa Wschodniego. W rozmowie z wiceministrem spraw zagranicznych Bułgarii Ramenem Aleksandrovem wiceszef resortu dyplomacji przedstawił polskie stanowisko ws. polityki wschodniej, polityki bezpieczeństwa i 3SI. Ponadto, wiceszef polskiego MSZ odbył rozmowę z podsekretarzem stanu ds. europejskich w MSZ Estonii Märtem Volmerem. Przedmiotem dyskusji z estońskim partnerem były m.in. wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa i stan relacji transatlantyckich. Zaangażowanie Polski we współpracę w ramach formatów regionalnych i bezpieczeństwa w Europie było jednym z wątków poruszonych w czasie spotkania wiceministra Przydacza z Gordanem Grliciem Radmanem, szefem chorwackiej dyplomacji.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych