W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasada RP w Pradze

ambasada rp

Ambasada RP w Pradze

adresValdštejnská 8, 118 01 Praga 1
telefon+420 257 099 500
e-mailpraga.amb.sekretariat@msz.gov.pl
skrytka ESP: AMBPraga/SkrytkaESP
Twitter/X: @PLinCzechia
FlickrPLinCzechia

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Pradze

adresTruhlářská 13-15, 110 00 Praga 1
telefon+420 220 400 120 (codziennie w dni robocze, w godz. 9.00-16.30)
e-mailpraga.konsul@msz.gov.pl
skrytka ESP: AMBPraga/SkrytkaESP
 

Okręg konsularny Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Pradze obejmuje: miasto stołeczne Praga, kraj środkowoczeski, kraj ustecki, kraj karlowarski, kraj pilzneński, kraj południowoczeski, kraj liberecki, kraj hradecki, kraj pardubicki, kraj Vysočina.

 

Godziny przyjęć interesantów

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 9:00-13:00

Uwaga: W dni wolne od pracy w Polsce i w Republice Czeskiej urząd zamknięty.

Interesanci przyjmowani są po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez system www.e-konsulat.gov.pl. Terminy na wizyty są dodawane sukcesywnie. Pojawiająca się informacja o treści ,,brak terminów do dnia..." oznacza, że udostępniona pula terminów została całkowicie zarezerwowana, a następne terminy pojawią się niezwłocznie.

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Pradze informuje, iż składanie wniosków o cofnięcie wizy krajowej i odbiór decyzji ws. cofnięcia wizy krajowej odbywa się we czwartki w godz. 12:30 – 13:00.

Консульський Відділ та Відділ Полонії Посольства Республіки Польща в Празі інформує, що прийом заяви на анулювання національної візи та отримання рішення про її анулювання відбувається у четвер з 12:30 до 13:00 год.

 

Komunikat dot. zapytań telefonicznych w sprawach konsularnych 

Ze względu na dużą liczbę zapytań dotyczących udziału w wyborach i wzrost liczby osób odwiezających urząd, kontakt telefoniczny z Wydziałem jest utrudniony. Prosimy o wykonywanie połączeń po godzinach przyjęć interesantów, najlepiej między godz. 14.00 a 15.00. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

Po opublikowaniu listy obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP, uruchomiona zostanie specjalna infolinia dedykowana zapytaniom wyborczym. Numer telefonu podamy na stronie internetowej urzędu. 

 

Skargi i wnioski 

Z upoważnienia kierownika urzędu w sprawach skarg i wniosków przyjmuje, po uprzednim umówieniu się, Konsul RP w czwartki, w godz. 14:00 – 16:00.

Skargę można wnieść również przy pomocy poczty elektronicznej: praga.konsul@msz.gov.pl

RODO - Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz informacje o formie składania skargi lub wniosku są dostępne na stronie internetowej MSZ pod adresem:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/zloz-skarge-lub-wniosek
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/zloz-petycje

 

Telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula, w godz. 17:00-9:00 oraz całodobowo w dni wolne od pracy w Polsce i Republice Czeskiej, możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +420 724 984 823

UWAGA! Telefon dyżurny nie jest telefonem informacyjnym. Kontakt możliwy jest tylko w sprawach wymagających niezwłocznej interwencji konsula w przypadku zagrożenia życia i/lub zdrowia.

Instytut Polski

adresMalé náměstí 1, 110 00 Praga 1
telefon+420 220 410 410 
e-mailpraga@instytutpolski.pl
WWWhttps://instytutpolski.pl/
Twitter/X@PLInst_Praha
FacebookPolský institut v Praze

{"register":{"columns":[]}}