W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

100-lecie Białowieskiego Parku Narodowego - wystawa w Sejmie

29 grudnia 2021 r. obchodziliśmy setną rocznicę powołania pierwszych pięciu rezerwatów w Puszczy Białowieskiej. Dwa z nich stały się zalążkiem dzisiejszego Białowieskiego Parku Narodowego. Z tej okazji, z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w Sejmie prezentowana jest szczególna wystawa. Trójwymiarowe fotografie prezentujące przyrodę Puszczy Białowieskiej pozwalają na poddanie się iluzji bezpośredniego obcowania z tworami natury chronionymi w Białowieskim Parku Narodowym. Pozwalają kontemplować krajobrazy, portrety i detale unikalnej przyrody Parku i Puszczy, ale także przyrodniczą pasję i wrażliwość na piękno przyrody ich autora – Marka Saenderskiego.

Wystawa składa się z 12 plansz – dwie o wymiarach 200x140 cm oraz dziesięć o wymiarach 100x140. Plansze są mocowane do samonośnych stojaków wyposażonych w ledowe reflektory zasilane z gniazdka 230V. Dodatkowo na wyposażenie wystawy składają się binokle 3D umożliwiające widzenie trójwymiarowe oraz dodatkowy  stojak z tablicą  informującą o rocznicy i wystawie oraz instrukcją korzystania z okularów. Instytucje, które chciałby zaprezentować wystawę u siebie zachęcamy do kontaktu z Departamentem Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Departament.Edukacji.i.Komunikacji@klimat.gov.pl

Wirtualne oprowadzenie po wystawie: https://youtu.be/PjcB3UeUbEg

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}