W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

EKOatleci Parki Narodowe

Ty też możesz zostać… EKOatletą! Jak? To bardzo proste. Odwiedź jeden z Parków Narodowych albo znajdujący się w Twojej najbliższej okolicy park lub inne tereny zielone, obejrzyj film instruktażowy i spędź czas aktywnie oraz rodzinnie!

EKO zajęcia w 23 Parkach Narodowych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Parkami Narodowymi od 1 września do 31 października br. realizowało projekt pod nazwą "EKOatleci Parki Narodowe", który promuje aktywne spędzanie czasu uczniów, nauczycieli i rodzin.

Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć sportowych na terenie 23 Parków Narodowych (5 zajęć w każdym Parku Narodowym), prowadzonych przez licencjonowanych trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Podczas zajęć nie zabrakło również części edukacyjnej, przygotowanej przez pracowników Parków Narodowych. Setki EKOatletów wzięło już udział w zajęciach! Relacja wideo z każdego spotkania znajduje się na Facebooku projektu:

https://www.facebook.com/EKOatleci-104592695286695

oraz na YouTubie Ministerstwa Klimatu i Środowiska: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7owtpI4huXbb26-1CzwJhE7

Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej ich uczestników. Najmłodsi mogli podczas nich dowiedzieć się m.in. jaki wpływ na rodzime ekosystemy przyrodnicze mają zachodzące zmiany klimatu, a także jakie codzienne, małe działania mogą podjąć, aby indywidualnie przyczynić się do ochrony klimatu.

Zostańmy EKOatletami!

EKOatleci łączą ruch na świeżym powietrzu z edukacją ekologiczną. Czy każdy może zostać EKOatletą? Tak. Dzieci i młodzież, nauczyciele oraz wychowawcy, całe rodziny. To bardzo proste! Wystarczy obejrzeć wybrany film pokazowy będący relacją z naszych spotkań w Parkach, wyjść na łono natury i wykonać kilka ćwiczeń. Nie zapomnijcie też zachwycić się otaczającą Was przestrzenią. W ten sposób aktywnie odpoczniecie i zrelaksujecie się, a także efektywnie połączycie ruch z edukacją ekologiczną.

Filmy z zajęć w Parkach Narodowych zawierają lekcję z edukatorem i przykładowe ćwiczenia, które możecie zrealizować wybierając się do parku. Nie zabrakło w nich również niesamowitych zdjęć krajobrazów Parków Narodowych.

Czy edukacja ekologiczna dotyczy jedynie młodego pokolenia? Absolutnie nie. Dbałość o otaczające nas środowisko, reagowanie na zmiany klimatu, a także świadomość zachodzących zmian klimatu jest obowiązkiem wszystkich pokoleń, również osób dorosłych. EKOatleci to projekt, który oprócz poszerzania wiedzy prowadzi do kształtowania i wzmacniania proekologicznych postaw oraz praktycznych umiejętności, rozwijając przy tym aktywność fizyczną. Łączy przyjemne z pożytecznym.

Grafika EKOatleci Parki Narodwe. Polski Związek Lekkiej Atletyki. Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

{"register":{"columns":[]}}