W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert w ramach obchodów Roku Chopinowskiego

09.09.2020

W dniu 9 września br. Ambasada RP w Helsinkach, wspólnie ze Związkiem Towarzystw Finlandia-Polska oraz Towarzystwem Chopinowskim przy Akademii Sibeliusa w Helsinkach, zorganizowała koncert z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Chopin 3

Był to pierwszy od czasu wybuchu pandemii koncert zorganizowany przy osobistym udziale muzyków i publiczności (z zachowaniem odpowiednich odstępów i przy wykorzystaniu maseczek). W sumie na scenie znałazło się 15 artystów, w z czego większość wykonawców stanowiła młodzież akademicka i kadra nauczycieli z Akademii Sibeliusa. Polska była reprezentowana przez dyrygentkę Maję Metelską, która przygotowała aranżację utworu F. Chopina na kwartet smyczkowy oraz śpiewaczkę operową Marię Lenart z Helsińskiej Opery, która wykonywała pieśni Chopina.

 

W tym roku (17 listopada w helsińskim ”Kościele w Skale” - Tempelliaukio) placówka planuje zorganizować koncert fortepianowy muzyki F.Chopina w wykonaniu Krzysztofa Jabłońskiego. Ten wybitny artysta na prośbę naszych partnerów, Towarzystwa Chopinowskiego i Akademii Sibeliusa  prowadzi obecnie mistrzowskie warsztaty fortepianowe dla studentów Akademii. Ostateczna decyzja ws. koncertu zostanie podjęta na późniejszym etapie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w Finlandii.

Zdjęcia (4)