W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Słonecznych wakacji!

29.05.2020

Fiński rok szkolny dobiegł końca. Czas na wakacje – tym bardziej zasłużone, że część nauki odbywała się zdalnie, stwarzając dodatkowe wyzwania dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Gratulujemy wytrwałości i sukcesów w nauce!

koniec roku

Mamy nadzieję, że po wakacjach będziemy mogli spotkać się ponownie w szerokim gronie. Niestety ze względu na trwające zagrożenie epidemiologiczne nie odbędzie się w Ambasadzie RP w Helsinkach tradycyjne zakończenie roku szkolnego połączone z obchodami Dnia Dziecka.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji, wolnych od codziennych trosk, pełnych radości i niezapomnianych chwil.

Z ogromną przyjemnością zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu przygotowanego przez Szkołę Polską przy Ambasadzie RP w Helsinkach.

https://vimeo.com/422447757

Przedsięwzięcie to powstało z inicjatywy nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anastazji Okulicz-Kozaryn, która, tęskniąc za swoimi uczniami, chciała stworzyć projekt łączący i aktywizujący jej uczniów, ich rodziców i Szkołę w czasach cyfrowej dydaktyki. W filmie, zmontowanym przez nauczycielkę-bibliotekarkę Monikę Flang, wykorzystano piosenkę Roksany Węgiel „Obiecuję”. Opowiada ona o momentach utraty sił, zwątpienia i rezygnacji, które spotykają każdego z nas i w których bardzo ważni są przyjaciele. To oni wyciągają do nas pomocną dłoń i sprawiają, że uśmiech wraca na nasze twarze.

Ten filmik powstał właśnie po to, żeby przywrócić uśmiech na twarzach uczniów, którzy nie mogli spotkać swoich przyjaciół i powrócić do szkolnych ławek przed zakończeniem roku szkolnego. Ma przypomnieć, że pomimo trudnego czasu przyjaciele czekają na siebie i nawet nie widząc siebie nawzajem, mogą tworzyć piękne rzeczy i być ze sobą blisko, a przyjaźń i wyobraźnia nie zna granic. Jest to także optymistyczny przekaz dla wszystkich uczniów na całym świecie - by przesłać im pozdrowienia i obietnicę, „że jeszcze świat nabierze nowych barw i nauczymy się na nowo śmiać”.