W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Złożenie listów uwierzytelniających przez Ambasadora RP w Republice Greckiej, Pana Artura Lomparta

29.07.2020

Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Artur Lompart w dniu 29 lipca 2020 r. złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydent Republiki Greckiej, Pani Kateriny Sakellaropoulou.

Złożenie listów uwierzytelniających przez Ambasadora RP w Republice Greckiej, Pana Artura Lomparta 02

Po ceremonii, zgodnie ze zwyczajem, odbyło się spotkanie z Prezydent K. Sakellaropouolou, w którym wzięli także udział Szef Kancelarii Prezydenta RG, Vasilis Papadopoulos, Wiceminister Spraw Zagranicznych ds. Dyplomacji Ekonomicznej i Otwartości, Kostas Fragogiannis oraz Kierownik Wydziału Polityczno- Ekonomicznego Ambasady, Tomasz Wiśniewski. Prezydent RG, Pani Katerina Sakellaropoulou powitała nowego polskiego Ambasadora i złożyła życzenia powodzenia w pełnieniu misji w Grecji. Obie strony zapewniły się o bardzo wysokim poziomie relacji dwustronnych i w wymiarze europejskim. Rozmowa dotyczyła także kluczowych elementów bieżącej polityki międzynarodowej.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kancelarii Prezydent Republiki Greckiej/ Theodore Manolopoulos

Zdjęcia (3)