W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lektorat języka polskiego na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach

08.01.2021

W semestrze letnim rusza lektorat języka polskiego na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach i Ambasady RP w Atenach. Zajęcia rozpoczną się w systemie on line.

UAM_AUTH_grafika_2

Czy interesujesz się nauką języków? Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego i ekscytującego o kraju Europy Środkowej? Zapraszamy na internetowy kurs języka polskiego na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. Jeśli studiujesz na dowolnym wydziale Uniwersytetu w Salonikach, możesz dołączyć do jednej grup. Zaczynamy od poziomu A0. 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce i uczelnią badawczą. Na renomę placówki wpływa tradycja, wybitne osiągnięcia naukowe kadry akademickiej oraz atrakcyjny program kształcenia studentów. Mają oni do dyspozycji 193 kierunki i specjalności, które wpisują się w rozwojowe trendy współczesnego świata. Misją naszego uniwersytetu jest prowadzenie wysokiej jakości badań oraz kształcenie we współpracy z otoczeniem nie tylko na terenie kraju, ale też w przestrzeni międzynarodowej.

Otwarta wymiana poglądów, integracja i mobilność to punkty strategiczne działania na polu nauki. Dlatego cieszy nas, że od czerwca 2019 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach należą, obok sześciu ośrodków naukowych z Francji, Niemiec, Holandii i Austrii, do europejskiego konsorcjum uniwersytetów EPICUR – European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions, który ma status uniwersytetu europejskiego. W ten sposób przypieczętowano  wspólną strategię, którą jest wymiana doświadczeń i kadry, promowanie europejskich wartości i tożsamości oraz rozwijanie więzi między narodami.

Te wspólne cele spowodowały, że w setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Grecją Rektorzy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach przy wsparciu Ambasady RP w Atenach podpisali list intencyjny inicjujący nauczanie języka polskiego na AUTh. Niech to będzie kontynuacja tradycji dobrej współpracy!

Zapraszamy zatem na lektorat!

Kurs języka polskiego w semestrze letnim. Zajęcia on-line.

 

Zapisy:

AUTh’s Language Center

E-mail: info@lance.auth.gr

Materiały

UAM​_AUTH​_ulotka​_lektorat
UAM​_AUTH​_ulotka​_lektorat.pdf 0.80MB