W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polskie filmy na Festiwalu Filmowym w Dramie

14.09.2021

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Dramie prezentowane będą dwa polskie filmy animowane. Ponadto do udziału w pracach jury w sekcji animacji została zaproszona polska animatorka Izabela Plucińska.

DISFF2021

Polskie filmy prezentowane będą 14 września ο godz. 20.30 w letnim kinie „Alexandros” i o 21.00 w Miejskim Konserwatorium w Dramie, a także online na platformie festiwalowej. Szczegóły na: https://www.dramafilmfestival.gr/

Wizyta, reż. Mateusz Jarmulski, rok produkcji 2021, czas trwania 7 min. 20 sek.

Przerażona szympansica ucieka przy akompaniamencie ujadania psów, krzyków myśliwych i wystrzałów z broni. Gdy ogląda się za siebie, widzi płonący las tropikalny. Zmęczona, dociera wreszcie do opuszczonej kolonialnej willi. Wewnątrz czeka na nią coś zupełnie niespodziewanego… Trzymająca w napięciu animacja o wpływie człowieka na naturę pokazuje jednocześnie przenikanie się świata ludzi i zwierząt. Co różni te dwa światy? Kiedy jesteś jeszcze zwierzęciem? A kiedy stajesz się już człowiekiem?

Meblościanka, reż. Joanna Polak, rok produkcji 2021, czas trwania 10 min.

Zdezelowana meblościanka jest symbolem monotonnego życia pewnego czterdziestolatka mieszkającego w szarym, brudnym po PRL-owskim blokowisku. Gdy tuż po swoich urodzinach mężczyzna przeżywając kryzys wieku średniego postanawia odmienić swoją nudną i rutynową egzystencję na drodze staje jego żona.

Izabela Plucińska urodziła się w Koszalinie. W 2000 r. uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.,Równolegle podjęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2002 r. przedstawiając film dyplomowy „Po drugiej stronie” uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie filmu animowanego i efektów specjalnych. W 2003 roku rozpoczęła kolejne studia z zakresie filmu animowanego w Wyższej Szkole Filmowo- Telewizyjnej im. Kondrata Wolfa w Poczdamie, gdzie zrealizowała film pt. „Jam Session”, za który w 2005 r. otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. W 2006 r. założyła własną firmę producencką Clay Traces z siedzibą w Berlinie. Od 2014 r. wykłada animacje na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zdjęcia (3)